اطلاعات تماس

[ طراحی دکوراسیون داخلی ]

کمد

کمد یک نجات بخش است

 درهنگام خرید خانه یا بازسازی خانه، توجه کردن به وجود و کیفیت کمد دیواری می‌تواند امری بسیار مهم تلقی شود . شما مجبور هستید برای سال‌های طولانی از یک مدل کمد دیواری استفاده کنید ، به همین دلیل لازم است تا هنگام انتخاب و تصمیم‌گیری حساسیت زیادی داشته باشید و کمد دیواری مناسب انتخاب کنید . برای دیزاین یک کمد لباس بی نقص به نکات زیر توجه کنید :

کیفیت: ازمهمترین پارامترهای یک کمد دیواری هستش که از گذشته متریال ساخت کمد چوب بوده، با ورود ام دی اف به بازار و استفاده فراگیر از آن در کابینت و کمد ها، بسیاری از کمد های لباسی نیز ام دی اف شدند، استحکام و تنوع رنگ بالای انواع ام دی اف و ظاهر موردپسندآن باعث مرسوم شدن آن شده است.

طراحی کمد: اینکه فضای کمد را چگونه طبقه بندی می کنیم، مهمترین قسمت یک دیزاین کمد لباسی بی نقص است . همچنین عمق، ارتفاع و فضاهای بالایی کمد، دسترسی به قسمتهای مختلف و تهیه فضاهای پنهانی در کمد برای جواهرات و اشیا گران قیمت همه و همه در طراحی مد نظر می گیرد.

انواع دیزاین کمد لباس: کمدهای دیواری یا ریلی هستند یا کشویی و یا کلاسیک. انتخاب نوع کمد بسته به بزرگی فضا و سلیقه و نظر مشتری دارد. در اتاقی که کوچک است و درب کمد کلاسیک به صورت تاشو باز و بسته نمی شود، کمد ریلی بهترین انتخاب است. همچنین بعضی از افراد کشوهای زیاد درکمدرادوست دارند، کشوهای بزرگ طبقه بندی شده که می تواند نظم خوبی به وسایل بسیار زیادشان هدیه کند .

کمد دیواری

این نوع از محفظه های نگهداری اشیا در داخل دیوار ساخته می شوند و دیگر مشکل پیدا کردن جای اضافه برای قرار دادن آن در اتاق نخواهیم داشت. به همین دلیل بهترین انتخاب ساخت کمد دیواری است چرا که نظم را در اتاق برقرار می کند.

اگر سازندگان خانه تان در هنگام ساخت آن به فکر محلی برای انبار کردن وسایلی مانند لباس، لحاف و تشک برای مهمانان یا دیگر وسایل شخصی نبودند دیگر وقتش رسیده خودتان به فکر آن بیفتید و با خرید یک یا چند کمد فضای مورد نیاز برای موارد مذکور را ایجاد کنید.

کمد غیر دیواری

این کمدها در اشکال، انواع و رنگ های متنوع در بازار موجود هستند. و می توان آنها را خریداری کرد و از مرتب شدن خانه به واسطه آنها لذت برد.

کمد لباسی ریلی

 محبوب ترین کمد در حال حاضر در بازار است. چرا که با توجه به فضای کوچک اتاق ها لازم نیست نگران فضایی برای باز و بسته شدن درب کمدها داشته باشیم. درب این کمد ها در چارچوب خودش به صورت ریلی و موازی هم باز و بسته می شود و از فضای جلو کمد می توان بهترین استفاده را داشت .

برای دیوارهای با عرض کم و کوچک به سختی می‌توان از این مدل کمد دیواری استفاده کرد . هنگام انتخاب کمد دیواری ریلی توجه به جنس ابزار و یراق بسیار مهم است. در بازار و اغلب به خاطر کم کردن هزینه ، از یراق‌ها و ریل‌هایی با تحمل وزن زیر ۴۰ کیلو استفاده می‌شود . این نوع ریلها بسیار زود تحمل خود را از دست داده و خرابی و نارضایتی بالایی دارند . بسیار بهتر است که  از ریل‌های ۸۰ کیلویی یا بالاتر بهره ببرید . تا با قدرت و استحکام بالایی که این ریل‌ها دارند ، درب کمد به راحتی و با یک فشار کوچک باز و بسته شود .

کمد دیواری کلاسیک

این نوع کمد را همه دیدیم وحتی شاید داشتیم ، معمولا یک ضلع اتاق را از زمین تا سقف در بر می گیرند ، مناسب برای جا دادن رختخواب ، آویزان کردن لباس ، جا دادن وسایل بزرگی مثل چمدان و… است . درب آنها عمودی به جلو باز می شود معمولاعرض در را 60 سانتی متر در نظر می گیریم و حساب شخصی که می خواهد جلو کمد بایستد و وسایل بگذاریدو بردارد ، تا حدود یک متر جلو کمد را باید خالی نگهداریم . همین امر عیب این کمد های راحت و بزرگ در خانه های کوچک است . اما دیگر مشکل ریل را ندارید و همین امرسبب می شود هزینه این کمد مقرون به صرفه تر شود.

کمدهای کشویی

کشوها می توانند به تنهایی یا در ترکیب با دو نوع کمد دیگر به شما در جای دادن وسایل کمک کنند . امروزه کشو های بزرگ با ریل های مناسب ساخته شده اند که خودشان دارای طبقه بندی هم هستند .

اتاق های کمدی

در خانه های لوکس ، کمد ها عملا تبدیل به اتاق های کوچکی در انتهای اتاق اصلی هستند ، این اتاقک ها خودشان آینه دارند ، رگال دارند ، کشو و گاهی میز آرایش و صندلی یا نیم کت دارند . این اتاق های کمدی دنج بسیار لاکچری و شیک هستند که در صورت وجود فضا و بودجه ، پیشنهاد می کنیم لذت داشتن آنها را تجربه کنید .

جنس کمد دیواری

کمد های لباسی معمولا یا چوبی هستند یا ام دی اف و جدیدا پی وی سی و هایگلاس . بدنه و چارچوب همه این کمد ها امروزه ام دی اف است . اما درب های آن ها را از جنسهای مختلف می سازند مثلا PVC که کاملا ضد آب است و یا ام دی اف مات که ضد خش است و یا هایگلاس براق شیک و زیبا . البته مزایا و معایب هر یک را در نظر باید گرفت مثلا های گلاس در کنار ظاهر جذابش لبه های تیزی دارد و ضد آب نیست .

همچنین انتخاب نوع دستگیره کمد ها و قفل های آنها هم ، هم سلیقه است و هم نیاز .

مقاوم ترین انواع چوب برای ساخت کمد عبارتند از چوب درخت گردو، چوب درخت گیلاس و چوب درخت بلوط.علاوه بر چوب طبیعی از دیگر مصنوعات چوبی نیز برای ساخت انواع کمد استفاده می کنند مانند ام دی اف و ممبران که بصدفه ترمی باشند.

از موادی مانند شیشه و آینه هم می توان برای ساخت انواع در کمدها استفاده کرد که استفاده از آنها باعث می شود اتاق روشن تر، بزرگتر و مدرن تر جلوه کند.

کمد و کمد دیورای ها با تنوع وسیعی از متریال ها و جنس ها کار میشوند که اکثرا از نظر کیفیت در درجه یکسانی هستند و بیشتر به لحاظ طرح و رنگ با یکدیگر متفاوت هستند

کمد نئوپان روکش ملامینه

کمد ام دی اف mdf

کمد هایگلاس

کمد لامی گلاس

کمد پلی گلاس

کمد اکرولیک